menu:

Zespół muzyczny Remaband - muzyczna oprawa wesel
Kilka akapitów dla

narzeczonych,

zaręczonych,

zakochanych!TYTUŁEM WSTĘPU


Wielu z Was - odwiedzających naszą stronę poszukuje zespołu weselnego. Może planujecie wesele za rok - dwa, a może nawet szybciej. Pamiętajcie, że dobre zespoły przyjmują zamówienia na co najmniej rok naprzód. Jeśli chcecie zarezerwować termin za kilka miesięcy, może być już za późno. Dotyczy to zwłaszcza sezonu letniego, gdy imprez jest najwięcej. Zawsze jednak warto zadzwonić (609-050-782) i zapytać o termin.

Zastanawiacie się zapewne w jaki sposób zaplanować imprezę by wypadła jak najlepiej. Jaką wybrać salę? Jakie menu? Jaki zespół? Atrakcje? Co zrobić, by goście dobrze się bawili i zapamiętali Wasze wesele na długo?

Niektórzy z Was zwracają się do firm organizujących wesela, a więc koordynujących zamówienia sali, księdza, dekoracji, samochodu, zespołu muzycznego itd. To dobry trop, choć oczywiście ekstra kosztowny. Mając wieloletnie doświadczenie w graniu na różnego rodzaju imprezach, w tym na weselach pragniemy się podzielić kilkoma uwagami, na początek chcielibyśmy uświadomić Wam jak ważny jest właściwy…

WYBÓR ZESPOŁU MUZYCZNEGO.


Wybór zespołu to sprawa kluczowa dla zadowolenia gości! Kiepski zespół może położyć nawet najlepiej zaplanowaną imprezę - jak przysłowiowa łyżka dziegciu zepsuje całą beczkę miodu. Zespół który gra kiepsko zniechęca ludzi do tańca, co sprawia że impreza robi się stołowo-gadana i po oczepinach sala pustoszeje. Zespół który ma nieodpowiedni repertuar również może spodziewać się pustki na parkiecie. Słaby wokalista lub wokalistka szybko stanie się obiektem cichych kpin ponad stołami. Zespół grający z gotowych podkładów (zwłaszcza podkładów MIDI) będzie raził uszy bardziej wrażliwych muzycznie gości. Zespół robiący zbyt długie przerwy sprawi, że impreza straci tempo i energię.

Zespół będzie wizytówką Waszego wesela, stoi na eksponowanym miejscu w największej sali i wielu gości zapamięta imprezę właśnie przez pryzmat zespołu. Z jednej strony zespół stanowi tło dla imprezy, z drugiej jest jej główna siłą napędzającą i światłem, za którym podążąją weselnicy.

DOBRY ZESPÓŁ MUZYCZNY TO POŁOWA SUKCESU!


Dobry zespół powinien

- grać na żywo! W muzyce na żywo jest energia, moc która promieniuje na uczestników zabawy. Żaden podkład, nawet najlepiej wykonany i puszczony na najlepszym sprzęcie nie zabrzmi tak, jak dobra muzyka zagrana na żywo. Nawet najlepszy podkład nie przekaże energii, którą dają naprawdę występujący muzycy.

- być elastyczny. Na jednych imprezach należy położyć nacisk na piosenki biesiadne, na innych na nowoczesne. To kwestia wyczucia nastroju, klimatu, potrzeb weselników. To kwestia doboru repertuaru, zabaw i stylu konferansjerki.

- spotkać się przed weselem i ustalić z Młodą Parą przebieg imprezy i zapytać o wymagania wobec zespołu i konferansjera.

- umiejętnie wyważyć czas grania i czas przerw między blokami muzycznymi. Z jednej strony goście chcą potańczyć, z drugiej strony jest wiele osób które przyszły odświeżyć rodzinne powiązania i porozmawiać. Z naszego doświadczenia wynika, że przerwy ok. 10-15 minut sprawdzają się najlepiej. My sami nie lubimy zbyt długich przerw - lepiej się bawimy grając.

- posiadać duże doświadczenie. Na weselach zdarzają się różne sytuacje - dobry zespół powinien być przygotowany na każdą z nich. Tego nie da się niestety wyuczyć z książek, tu trzeba poprowadzić dużą ilość imprez i nabrać doświadczenia.

Pamiętajcie że wybór zespołu to zwykle również wybór wodzireja, który poprowadzi całą imprezę. Czasy imprez w remizach OSP się skończyły, raczej nikt nie życzy już sobie konkursów z przewlekaniem kurzego jaja przez nogawkę pana Młodego. Nie prowadzimy sprośnych zabaw. Na szczęście są również zabawy kulturalne, nie wywołujące zakłopotania czy wstydu wśród gości. Dobrze by było ustalić z zespołem przebieg oczepin, jakie zabawy planuje, co Wam może zaproponować i czego oczekujecie.


POSŁUCHAJ ZANIM ZAMÓWISZ


Jeśli zależy Wam na wyborze dobrego zespołu i chcecie mieć 100% pewności kogo wybieracie - zadzwońcie i umówcie się na przesłuchanie. Często grając wesele mamy gości którzy przychodzą na nas posłuchać, a potem zamawiają nas na swoje wesele. Na naszej stronie w dziale mp3 znajdziecie próbki naszego grania, jednak na żywo brzmimy jeszcze lepiej – poczytajcie w dziale referencje.

KWESTIA CENY


Jeśli zależy Wam na wyborze dobrego zespołu zapomnijcie na chwilę o oszczędzaniu. Od zespołu zależy w dużym stopniu powodzenie całego wesela, więc czy należy tu oszczędzać? Dobre zespoły nie są tanie. Tak jak w życiu: cheap is cheap. Możecie zapłacić połowę mniej i dostaniecie duet śpiewający do podkładów z dyskietek. Możecie zapłacić więcej i dostaniecie duży zespół zawodowych muzyków, grających na żywo i z sercem. Wybór należy do Was.Zespoły na imprezę weselną Trójmiasto Zespoły na imprezę weselną Trójmiasto Zespoły na imprezę weselną Trójmiasto Zespoły na imprezę weselną Trójmiasto

pozdrawiamy

remaband.pl